середа, 25 квітня 2018 р.

Науково-практична конференція «Нова українська школа – діалог з В.О. Сухомлинським» 


25 квітня  2018 р. Єжова Т.М., завідувач бібліотеки ліцею, взяла участь у науково-практичній конференції «Нова українська школа – діалог з В.О. Сухомлинським», яка пройшла на Херсонщині в рамках дводенного (25-26 квітня) Всеукраїнського освітнього форуму «Нова українська школа – діалог з В.О.Сухомлинським», присвячений 100-річчю від дня народження В.О.Сухомлинського.  

Дуже почесно, що до Програми конференції, яка була наднасиченою, було включено й виступ Єжової Т.М. "Бібліотечні веб-ресурси як ефективний засіб медіаосвіти ліцеїстів". Тема вкрай актуальна, адже медіаосвіта - це навчання теорії і практиці оволодіння сучасними мас-медіа, які розглядаються сьогодні як автономна область знань. 

Тетяна Миколаївна скористалася слушною нагодою для подарунку авторського збірника матеріалів "Модернізація шкільної бібліотеки в інформаційну еру: досвід та перспективи" Дзюбі Натаії Йосипівні, заступнику генерального директора з інформаційних технологій Національної бібліотеки для дітей. 


"Медіаосвіта, як основа формування нового типу особистості дитини, стала центром блогосфери бібліотеки ліцею", - прокоментувала свій подарунок Тетяна Миколаївна.У виступах на секції "Бібліотека на допомогу формуванню основних компетенцій нової української школи" на базі Обласної бібліотеки для дітей  імені Дніпрової Чайки доповідачі торкалися вкрай актуальних питань: шляхів взаємодії бібліотеки та Нової української школи у формуванні ключових компетентностей дитини-читача (Дзюба Н.Й.), розповідали про інноваційні бібліотечні практики – на допомогу формуванню сучасних компетентностей дітей шкільного віку (Бардашевська А.І.), ділилися практичними аспектам медіаграмотності, а саме, міжнародним досвід та українськими перспективами з цього питання (Ковач І.М.), презентували нові ігрові бібліотечні проекти як засіб мотивації до читання літератури рідного краю (Чернієнко Ю.М.) та іншіх.
Програма форуму


У рамках роботи секції, було презентовано Ювілейну медіатеку - веб-ресурс ХОБД ім. Дніпрової Чайки до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського для учасників форуму - Ольги Василівни Сухомлинської та відомих науковців.
Докладніше - тут.


26 квітня - на другий день роботи конференції,  доповідачі торкнулися не менш актуальних питаннь: розбудови діяльності бібліотек, що обслуговують дітей: впровадження УДК (Дзюба Н.Й.) та національного виховання дитини-читача в руслі педагогічних ідей В.О.Сухомлинського (Митрофанова Л.І.).
Докладніше - тут.


Насамкінець Форуму відбулись зустріч херсонців із сучасною українською письменницею Наталією Щербою.

Шанувальники творів у жанрі фентезі та фантастики дізналися дуже багато цікавого про письменницю: її вподобання, мрії, смаки, погляди, звички, плани.

Під час автограф-сесії авторка підписувала свої книги й постери дарчими надписами на пам'ять своїм прихильникам.

Репортаж про зустріч - тут .
Омельчук Анна, учениця 8 класу іноземної філології з автографом Н. Щерби
  
У фонді бібліотеки академічного ліцею теж з'явилася книга Наталії Щерби "Чародільський Князь" із фентезійного циклу "Чароділ" із дарчим надписам Наталії Щерби!
 
А постер, підписаний Наталією Щербою учням академічного ліцею, привертає увагу читачів і стає зручним мотиватором, щоб прочитати нову книгу найпопулярнішого автора у жанрі фентезі!
 Єжова Т.М., завідувач бібліотеки ліцею
Колажі автора

0 коммент.:

Дописати коментар