24-25 вересня завідувач бібліотеки Херсонського академічного ліцею імені О.В. Мішукова ХМР при ХДУ взяла участь у VIІІ Міжнародній науково-практичній конференції та ХХІІ Всеукраїнських педагогічних читаннях «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: виховуємо культуру потреб особистості».
У конференції взяли участь науковці, науково-педагогічні працівники, педагоги-практики з різних куточків України, іноземні гості - педагоги-практики з США та з Китаю. У доповідях піднімалися актуальні питання виховання духовних потреб сучасної учнівської молоді в контексті гуманістичної педагогіки В. Сухомлинського.
Зокрема, Лида Ху, науковий співробітник Академії педагогічних наук Китайської Народної Республіки, професор, у грунтовій та цікавій доповіді зауважила, що книга В.О.Сухомлинського "Сто советов учителю" займає на її батьківщині перше місце за попитом, кількістю перевидань та за тиражем відомих педагогічних праць, перекладених китайською, а "Избранные произведения" у 5 томах було включено до проекту "П'ятидесяти" державно важливих книг. Лида Ху повідомила, що "Письма к дочери" видатного українського педагога включено до підручників з мови та літератури.
Бібліотечна секція «Виховання культури читання у сучасній бібліотеці» продовжила роботу конференції 25 вересня у Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки, яка перейняла естафету проведення конференції у КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти».
Єжова Т.М. |
«Те, що дитина повинна запам'ятати, перш за все повинно бути цікавим». Тетяна Миколаївна зауважила, що саме на ці слова В.О.Сухомлинського бібліотека ліцею спирається при розробці бібліотечних блогів. І тому так багато зусиль приділяє дизайну, архітектурі та наповненню бібліотечних веб-ресурсів.
Девіз блогу бібліотеки ліцею: "Via scentiarum" ("Шлях знань"). Читання переміщується на простори Інтернету - глобальної бібліотеки, і тому мета роботи бібліотеки - не тільки стимулювати дітей до читання, а й навчити безпечному і комфортному зануренню у дивовижний світ нових знань.
"Першою і найважливішою метою виховання є людина, її всебічний розвиток, ясний розум, високі ідеали, чисте шляхетне серце", - нагадала слова учителя-майстра Ольга Василівна Сухомлинська, співголова організаційного комітету, академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України. Донька великого педагога зазначила, що "повага і любов повинні бути в основі навчання". Ці слова рефреном проходять крізь роботу бібліотеки Академічного ліцею, особливо в рік вшанування спадщини В.О. Сухомлинського. Адже суть не в тому, щоб учень отримав у школі певний набір знань, а в тому, як ці знання надалі будуть жити в ньому.
Тези виступів учасників конференції видані окремим випуском у тритомнику матеріалів конференції.
Докладніше про перебіг конференції можна прочитати на сайті Херсонської ОДА, на сайті управління освіти і науки ОДА, на сайті обласного управління культури, на сайті Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки та на сайті Академії неперевної освіти - тут і тут.
Єжова Т.М.,
завідувач бібліотеки.
Колажі автора.
завідувач бібліотеки.
Колажі автора.
Урочистості та пленарне засідання конференції
Виставка ХОБД ім. Дніпрової Чайки «Василь Сухомлинський. У діалозі з сучасністю»
та експозиція робіт юних шанувальників творчості В.О.Сухомлинського
та експозиція робіт юних шанувальників творчості В.О.Сухомлинського
Виступи учасників конференції
Прем’єрний показ вистави бібліотечного літературного театру
«Василь Сухомлинський: Людина. Педагог. Творець»
«Василь Сухомлинський: Людина. Педагог. Творець»
Фотографія на пам'ять
0 коммент.:
Дописати коментар